ANA-BANNER
Serra Eren Sarıoğlu
Doç. Dr. Serra Eren Sarıoğlu ortaokul ve liseyi TED Ankara Koleji’nde okuduktan sonra, 1991 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü’ne girdi ve buradan 1995 yılında mezun oldu. Kısa bir dönem İnterbank A.Ş.’de yatırım danışmanlığı yaptı. Daha sonra 1999 yılına kadar Türk Henkel A.Ş. Deri Kimyasalları Departmanı’nda Controller olarak çalıştı. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Finans Anabilim Dalı’ında yüksek lisans yapmaya başladı. Aynı zamanda Finans Anabilim Dalı’na asistan olarak girdi. 2001 yılında “Şirket Birleşmeleri ve Şirket Birleşmelerinin Yasal ve Finansal Olarak İncelenmesi: Akçansa Örneği” isimli tezi ile yüksek lisans derecesi aldı. Aynı yıl Finans Anabilim Dalı’nda doktora programına kabul edildi. 2006 yılında “Değişkenlik Modelleri ve İMKB Hisse Senetleri Piyasası’nda Değişkenlik Modellerinin Kesitsel Olarak İrdelenmesi” başlıklı doktora tezi ile “doktor” ünvanını kazandı. Doktora tezi ile İktisadi Araştırmalar Vakfı’nın düzenlediği doktora yarışmasında ilk beş tez arasına girerek ödül aldı ve tezi kitap olarak yayınlandı.
 
Doç. Dr. Serra Eren Sarıoğlu, İ.Ü. İşletme Fakültesi’nde lisans ve yüksek lisans düzeyinde “İşletme Finansı”, “Finansal Yönetim” ve “Sermaye Piyasaları ve Menkul Değer Yönetimi”, “Menkul Değer Yönetimi” ve  “Portföy Yönetimi” dersleri vermektedir. Doç. Dr. Serra Eren Sarıoğlu’nun “Etkin Pazar Kuramı”, “Anomaliler”, “Risk ve Risk Modelleme” gibi konularda ulusal ve uluslararası yayınları bulunmaktadır.
 
Evli ve iki çocuk annesi olan Doç. Dr. Serra Eren Sarıoğlu, iyi derecede İngilizce bilmektedir.
 
Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı