ANA-BANNER
Ali Hepşen
1978 yılında İzmir’de doğmuştur. İstanbul Üniversitesi, İşletme Fakültesi, İngilizce İşletme Bölümünü bitirdikten sonra aynı fakültenin Finans Anabilim Dalında “Bir Finanslama Yöntemi Olarak Menkul Kıymetleştirme: İpoteğe Dayalı Menkul Kıymetleştirme ve Türkiye Uygulaması” tez çalışması ile yüksek lisansını; “Gayrimenkul Piyasalarının Finansal Krizler Üzerindeki Olası Etkileri ve Türkiye’de Gayrimenkul Fiyat Endeksi Oluşturulmasına Yönelik Bir Model Önerisi” tez çalışması ile doktorasını yapmıştır.
 
Gayrimenkul Finansmanı, Gayrimenkul Değerlemesi, Gayrimenkul yatırım Ortaklıkları, Gayrimenkul Fiyat Endeksleri, Finans Matematiği, İşletme Finansı, Finansal Yönetim, Uluslararası Finans, Risk Yönetimi ve Türev Ürünler, Menkul Kıymet Analizi alanlarında uzman olan Hepşen, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Finans Anabilim Dalı Öğretim Görevlisidir. Aynı zamanda Emlak Pazarı Dergisi Danışma Kurulu Üyeliğini ve Köşe Yazarlığını yapmaktadır.
 
“Gayrimenkul Piyasaları ve Finansmanı” (Literatür Yayınevi, 2010) ve “Bir Finanslama Yöntemi Olarak Menkul Kıymetleştirme: İpoteğe Dayalı Menkul Kıymetleştirme ve Türkiye Uygulaması” (İstanbul Ticaret Odası Yayınları, 2005) kitaplarını yazmış, “İnşaat Sektörünün Sorunları ve Yeni Bir Açılım: Mortgage ve Mortgage Sisteminin Unsurları” (2005) ve “Çözümlü Finans Problemleri” (2008) kitaplarına katkıda bulunmuş; ulusal ve uluslararası akademik dergilerde makaleleri yayınlamıştır.
 
Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı