ANA-BANNER
Ayşe Bengü Çolakoğlu
Garanti Bankası’nda Management Trainee olarak bankacılık kariyerine başlayan Ayşe Bengü Çolakoğlu, sırası ile Saudi American Bank ve TAIB Yatırım Bank’ta Kurumsal Planlama ve İç Denetim Grup Müdürü, ardından da Risk Yönetim ve Yeniden Yapılanma Danışmanı olarak Kurumsal Planlama, Risk Yönetimi, İnsan Kaynakları konularında 7 yıl çalıştı. 
 
İzleyen yıllarda InterConsult bünyesinde yeniden yapılandırma, değişim yönetimi, Risk Yönetimi ve iç Denetim Bölümlerinin kurulması konularında Ulusal Yatırım, Demirbank, Demir Yatırım, Şekerbank’a danışmanlık yaptı. GSD Yatırım Bankası ve daha sonra ismi Aktif Bank olarak değişen Çalık Yatırım Bankası’nın kuruluşlarını yaptı. 
 
Daha sonra Çalık Grubu’na katıldı. AktifBank’ta önce 3 yıl Genel Müdür Yardımcısı ve 4 yıl da Genel Müdür olarak görev aldı. 
2001 Yılında Çalık Grubu ve KoçNet’i bir araya getirerek kurulmasına ön ayak olduğu elektronik pamuk borsası olan Kotonline’nın kurucu başkanlığını yaptı.
 
2005 Yılında Sütko isimli bir süt besiciliği şirketine yatırım yapan Çolakoğlu 2012 yılında çiftliği Kuveytli Dashti Gurubuna sattı.
2010 yılında Ayşegül Güngör’le birlikte yazdığı “ 2x2 Beş Eder” sisimli kitabı İnkilap Kitapevinden yayınlandı.
 
2007 yılından bu yana iş ortağı ve danışman olarak yer aldığı Minerva Eğitim ve Danışmanlık A.Ş. çatısı altında Bankalara, Aracı Kurumlar Birliği’ne ve reel sektör şirketlerine eğitimler vermektedir. 
 
Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı