ANA-BANNER
Ayşegül Güngör
                                               
Hazine ve sermaye piyasalarında, yatırım ürünleri, yatırım fonlarının yönetimi ve müşteri portföylerinin yönetimi konularında 11 yıl çalışan Ayşegül Güngör, kariyerine 1989 yılında TEB’da başladı. 1991 ve 1995 yılları arasında Credit Lyonnais S.A. Türkiye Şubesi’nde sermaye piyasası bölüm yöneticiliği görevlerinde bulundu. 1995 yılında Demirbank’a katılarak yatırım bankacılığı departmanında çalışmaya başladı. Daha sonra genel müdür yardımcılığını yaptığı Demir Yatırım ve Menkul Kıymetler A.Ş.’nin oluşum sürecinde yer aldı. 
 
Demir Yatırım adına menkul kıymet alım satım işlemlerinden ve şirketin, Demirbank’ın ve demir Yatırım’ın çıkarmış olduğu 11 adet yatırım fonunun ve müşterilerin menkul kıymet ürünlerinden oluşan portföylerin yönetiminden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak çalıştı. Özel bankacılık bölümünü kurarak ilk defa banka ürünleri ile yatırım ürünlerini birleştirerek özel bankacılık müşterilerine sundu.  Aynı zamanda aktif pasif komitesi ile stratejik yönetim komitesi üyesi olarak da görev yaptı. Yönetimini yaptığı yatırım fonları çeşitli kriterlere göre sıralamalarda en iyi performansları gösterdi. 
 
Türkiye’de ilk hisse senedi endeksine dayalı yatırım fonu gibi çeşitli yatırım ürünlerini geliştirdi. 2000 yılında Geleceğimi planlıyorum ( B Plan) ürününü birlikte çalıştığı ekiple yarattı.  
 
2001 yılında kurucusu ve genel müdürü olduğu Minerva Eğitim ve Danışmanlık A.Ş.’nin kuruluşundan beri hazine, sermaye piyasaları, yatırım ürünleri, bankacılık ürünlerinin pazarlaması ve satışı, müşteri ilişkileri yönetimi, stratejik yönetim, inovasyon konularında eğitimler vermektedir. Bugüne kadar bir çok şirkette yeniden yapılanma, liderlik gelişimi ve stratejik yönetim konularında uzun vadeli projelerde yer almış ve projeleri yönetmiştir.
İnkılap Kitapevinden çıkan 2 x 2=5 (Satışçı Değil Danışman Olmalı) isminde Ayşe Bengü Çolakoğlu ile birlikte kaleme aldığı bir kitabı bulunmaktadır.
 
Kendisinin geliştirmiş olduğu “Yöneticiliğe Giden Yol” adında özel bir programı vardır. Bu program Carrefoursa’nın değişim modeli olarak kullanılmış ve Tegep Juri Özel ödülünü almıştır. Ayrıca düzenli olarak bu konuda blogunda yazılar yazmaktadır www.kariyeryolum.com. Ayşegül Güngör sosyoloji alanında da lisans çalışması yapmaktadır.
 
   
 
Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı