ANA-BANNER
Gökhan Güngör
İş hayatına önce dealer olarak başlayan daha sonra sırasıyla müdür yardımcısı, müdür, hazine direktörü ve genel müdür yardımcısı olarak devam eden Gökhan Güngör, 20 +  yıldır aktif olarak çalışma hayatını sürdürmektedir. İş hayatına Tekstilbank A.Ş.’de başladı. Kariyeri boyunca ağırlıklı olarak Midland Bank A.Ş. (şimdiki HSBC Bank A.Ş.) ve Çalıkbank A.Ş. (şimdi Aktifbank A.Ş.)’de döviz, para piyasaları ve sabit getirili menkul kıymetler masalarında görevler aldı. 1999 yılında Çalıkbank A.Ş.’ye hazine direktörü olarak katılarak, bu bankanın hazine ve sermaye piyasaları departmanını kurdu ve daha sonra genel müdür yardımcısı oldu. 
 
Çalıkbank A.Ş’deki çalışma süresi içerisinde ayrıca Çalık Grubu şirketlerinin finans fonksiyonlarıyla ilgili MIS ve risk izleme sistemlerinin yeniden organizasyonu sırasında danışman olarak görev aldı. Ayrıca 2006 yılında, yerel bir bankanın yabancı bir ortaklıkla satın alınması amacı ile ilgili due diligence sürecine katıldı.
 
Bankacılık kariyeri boyunca Marmara Eğitim Vakfı, Çağdaş İşletmecilik Sertifika Programı’nda 1995 – 2000 yılları arasında hazine ürünleri ve sermaye piyasaları konusunda ders verdi.
 
2007 yılında Minerva Eğitim ve Danışmanlık  A.Ş.’ne katılarak kuruluşlara eğitimler vermeye devam etmektedir. Bugüne kadar bankalara, finansal kurumlara, BDDK’na ve Türkiye Bankalar Birliği’ne kuruma özgü eğitimler vermiştir. Ayrıca, Türkiye Bankalar Birliği adına İstanbul ve Bakü’de Azeri ve Arnavut bankacılara eğitimler vermiştir. Kendisi ayrıca reel sektör kuruluşlarının pazarlama ürün yöneticiliği ve satış departmanlarında çalışanlarına ekonomik gelişmeleri yorumlamayı ve finansal bakış açısını kazandırmayı amaçlayan eğitimler de vermektedir.
 
Gökhan Güngör İstanbul Üniversitesi’nden işletme dalında lisans, Boğaziçi Üniversitesi’nden işletme dalında yüksek lisans ve son olarak da Anadolu Üniversitesi’nden felsefe dalında lisans derecesine sahiptir.
 
Mesleki İlgi Alanları ve Özellikleri;
Gökhan Güngör verdiği eğitimler de dahil edildiğinde 1990’dan beri iş hayatının içerisinde yer almaktadır. Eğitim uzmanlık alanları şunlardır: Hazine Ürünleri; Hazine Yönetimi; Türev Ürünler;  Kredi Türev Ürünleri; Bireysel ve Kurumsal Bankacılıkta Yatırım Ürünleri; Hazine, Türev ve Yatırım Ürünlerinin Pazarlaması ve Satışı; Bankacılığın Temelleri; Risk Yönetimi; Hazine Denetimi; Bankacılıkta Fiyatlama ve Verimlilik; Özel Bankacılık; Risk Sermayesi; 
Genel Ekonomi; Makro Ekonomik Göstergelerin Yorumlanması, Satışta ve Pazarlamada Finansal Verimlilik Analizi,Sermaye Piyasası Lisanslama Sınavları
 
Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı