ANA-BANNER
Sezen Güngör

1980 İstanbul doğumlu olan eğitmenimiz, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden 2007 yılında mezun olmuş, 2009 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsünde Master of Science in Finance programını tamamlamış ve 2017 yılında “Finansal Yatırım Kararlarında Genetik Etkiler: Duygusal Ön Yargılar Analizi” başlıklı çalışmasıyla Trakya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünden işletme doktoru unvanını almaya hak kazanmıştır.  

Çalışmalarında davranışsal finans ve yatırımcı davranışını esas alan yazar, yatırım davranışlarının psikolojik, nörolojik, genetik, sosyal ve kültürel temellerini araştırmaya odaklanmıştır. Finansal piyasalarda meydana gelen anomalilerin geleneksel finans teorileriyle açıklanamadığı durumlarda davranışsal teorilerden söz edilmesi gerektiği, yatırımcıların her zaman her konuda rasyonel davranmayabileceği ve rasyonel olmayan davranışlar sergilemelerinin muhtemel olduğu konusunda yapılacak çalışmalara kaynak olması ve bu konudaki merak edilenleri cevaplamak amacıyla “Yatırımcı Ön Yargıları ve Davranış Hataları” adlı bu eğitimde, yatırımcı psikolojisini ve ön yargılarını hedef almaktadır. 

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı