ANA-BANNER
Ateşan Aybars

1973 yılında İTÜ’den Elektronik Yüksek Mühendisi olarak mezun olduktan sonra akademik çalışmalarına Kanada’da devam eden Aybars, 1975 yılından itibaren Kanada Atom Enerjisi komisyonu ve Ontario Hydro Nükleer santrallarında Teknik Süpervisor olarak Nükleer İnstrumentation & Control Mühendisliği yapmıştır. 1981 yılında finans dünyasına geçerek geliştirdiği Teknik Analiz Modeli ile Ontario Securities Commission’dan CTM (Commodity Trading Manager) lisansı almış ve Friedberg Co. adına Toronto Futures Exchange’de çalıştıktan sonra iki aracı kurumun (Nesbitt Thomson-Walvyn Stodgell Securities) türev piyasalarda fon yöneticiliğini yapmıştır. 1985-1989 yılları arasında TFMI (Toronto Futures Management İnc.) President ve Director sorumlulukları ile görev alan Aybars, 1993 yılında Türkiyeye dönerek, Teknik Analiz, Türev piyasalar ve Risk Yönetimi Seminerleri vermiş ve çeşitli finansal kuruluş ve bankalara yatırım danışmanlığı yapmıştır. 1999 den bu yana CNBC-e NTV’de BloombergHT’de günlük risk yönetimi yorumları yanısıra eğitim ve reel sektöre (Enerji, Ambalaj, Tarım) risk yönetim danışmanlığı yapmaktadır.

 Aybars’ın, Türkiyede elektrik Mühendisleri Odası (EMO) ve Kanada’da güncellenmemiş Association of Professional Engineers (APEO), Canadian Medical & Biological Eng. Society (CMBES) ve Securities Commission (CTA) üyelikleri vardır.
Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı